Termín konania: 06.04.2017
Miesto konania: Kníhkupectvo Martinus, Bratislava 

Gamifikácia je bežne využívaná, v rôznych firemných odvetviach za účelom zlepšovania výkonu zamestnancov a ich výsledkov. Určite sa pýtate, ako sa dá gamifikácia aplikovať tak aby generovala podobné prospešné výsledky. Gamifikácia a teda využitie hier v nehernom prostredí, ponúka manažérom účinné nástroje na strategické analýzy, riešenie problémov, robenie informovaných rozhodnutí a mnohé ďalšie. 

Všeobecná myšlienka ktorá stojí za gamifikáciou je, že učenie je najúčinnejšie, ak zažijeme niečo autentické a výnimočné, čo nás spontánne motivuje, aby sme sa posúvali ďalej.

Na workshope vystúpili traja spíkri. Ako prvá sa predstavila Eliška Čepcová z ČSOB, ktorá predstavila integráciu projektu zo spoločnosti Mladý Pes a to ako sa im podarilo aplikovať gamifikáciu do pracovných procesov.

Zuzana Machová sa predstavila ako druhá spíkerka. Pani Machová je vlogerka, ktorá tvorbu virálnych videí propaguje cez sociálne siete. To ako sa jej podarilo získať viac než 15,000 pravideľných sledovateľov a čím ich zaujala nám prezradila počas workshopu.

Ako poslední vystúpili tréneri gamifikovaného nástroja Accelium PRO.  Tento inotatívny spôsob rozvoja zručností aplikujú ako exkluzívny partneri izraelskej spoločnosti MindLab na Slovensku a v Čechách.

Fotoalbum nájdete TU

„Čo sa týka môjho názoru, školenie bolo iné, ako som doteraz absolvoval. Zdôraznil by som hlavne ten prenos z teórie do hry, kde si človek uvedomí, pri akých ilustratívnych situáciach v aplikačnej hre sa človek ocitne, ako premýšľa a môže sa pozrieť z nadhľadu na výsledok v bezpečnom prostredí. Čiže by som to nazval ako medzistupeň medzi teóriou a praxou. A presne tento medzistupeň pri klasických školeniach a workshopoch chýba, pretože teóriu musíme aplikovať do praxe priamo a pri tom vznikajú chyby, ktoré si myslím môžeme absolvovaním hry výrazne znížiť tým, že si uvedomíme a hlavne uvidíme, čo znamená chyba a aký výsledok nám prinesie….Samozrejme všetko je v abstraktnej a ilustratívnej rovine v rámci hry." – Maroš Puchner (Riaditeľ pobočky, Tatra banka)

Všetky referencie
Referencie
tvorba web stránok